Domāt! Darīt! Uzzināt!

Ar šādu uzdevumu 23.septembrī Sveķu pamatskolas 8.kl.un "Virtuves darbinieku" 1.kursa audzēkņi devās ekskursijā uz Rūjienu unDruvienu.

Mūsu skolas skolēni iepriekšējā mācību gadā bija  čakli darbojušies „Zaļās jostas” rīkotajā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursā un ieguva Atlaižu karti uz Rūjienas saldējumu ražotni.

7 minūšu garā video uzzinājām par Rūjienas saldējuma ražotnes vēsturi,tradīcijām, jaunākajām tehnoloģijām ,kā un no kādām izejvielām ražo saldējumu,kur eksportē un par jaunāko saldējumu veidiem.

Ar lielu interesi klausījāmies gides stāstījumu un skatījāmies vizuālos demonstrējumus saldējuma gatavošanā un tā pārdošanas tradīcijām no tā ražošanas pirmsākumiem.Atbildējām uz jautājumiem un paši uzdevām tos.Vislielākais pārsteigums- dažādo saldējumu degustācija ,kurā baudījām arī jaunākos gardumus: ”Melnīti” jeb „Blacky”, mazo bumbiņu „Mini Melts” un lielo bumbiņu ”Minimelts BIG”saldējumus.

Esam kultūrizglītības programmas „Latvijas skolas soma” dalībnieki un atbalstītāji. Tuvojoties Miķeļdienai –Apjūmībām, vēlējāmies tuvāk iepazīt tradīcijas un svētku svinēšanu ģimenes lokā.To mēs apguvām Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrā. Klausījāmies stāstījumu, skandinājām tautas dziesmas, uzzinājām Jumja nozīmi. Darbojāmies kulinārajā meistardarbnīcā, praktiski gatavojot mīklu, pildot un degustējot keksiņus jeb mafinus, vērtējot to garšu un izskatu. Skolēniem ļoti patika šī praktiskā darbība, īpaši zēniem. Centra vadītāja mums parādīja seno pletīzeru izstādi, pastāstīja par veļas mazgāšanas un gludināšanas vēsturi, kā arī vērojām Druvienas skaistumu no muižas torņa un  Latvijas skaistumu gleznu izstādē.

Esam ļoti pateicīgi par šādu iespēju redzēt,uzzināt, izzināt un pašiem domāt un darboties! Tas mūs saliedē, rada interesi par vērtībām un cieņu vienam pret otru.

Sk.L.Jaunzema un I.Šņepste

Paveikts mājturības un tehnoloģiju stundās C. klasei


C.klase aktīvi darbojas mājturības un tehnoloģiju stundās.

Mandalas Sveķu skolā

Dzejas diena 

Klāt septembris- dabas skaistuma un dzejas mēnesis. Lai arī citur valstī Dzejas diena ir izskanējusi, Sveķu pamatskolas skolēni 16. septembrī ar ziediem rokā pulcējās skolas zālē, lai klausītos dzeju. Uz pasākumu aicinājām dzejnieces Inesi Toru un Edīti Pahalko. Ieklausoties E. Pahalko dzejā, sapratām, ka savos dzejoļos skolotāja apliecinājusi mīlestību māmiņai, ģimenei, Latvijai. I. Tora runāja par trauslām sirds un prāta sajūtām, par mīlestību... Izdotās Ineses grāmatas ilustrē S. Kļaviņa. Pasākuma izskaņā guvām atziņu, ka prieku nevajag nekur tālu meklēt, tas ir tepat-  zemē, strautā, ziedā... ģimenē, cilvēkos-  tikai vajag ieraudzīt.
Paldies bibliotekārei Sandrai , skolēniem, skolotājiem par atsaucību!

Skolotāja A. Smirnova

Brīvajiem brīžiem!


Atrodi izeju!
Brīvā laika dažādošanai, skolā esam izveidojuši labirintu, kurā maldīties, bet neapmaldīties! Šie labirinti mums tiek plānoti dažādos sarežģītības līmeņos, tādēļ sekojiet, kā mums veiksies! Vai tik kāds neapmaldīsies?
Uzzīmē....uzzīmē laimi! uzzīmē prieku! uzzīmē draudzību! Skolas gaitenī esam izveidojuši mākslinieku stūrīti, kur uzstādīta tāfele radošiem zīmējumiem.


Dir. vietn. izgl. jomā I.Ceriņa