Brakos

Saulainā 26. septembra rītā Sveķu pamatskolas 9. klases skolēni un arodkursu audzēkņi iniciatīvas „Skolas soma” ietvaros devās uz Rūdolfa Blaumaņa muzeju „Braki.”

Laiks rit, bet dzīves pamatvērtības un kultūras bagātības saglabājas... Iepriekš iepazinusies ar R. Blaumaņa daiļradi vēlējāmies uzzināt, kur dzīvojis,radījis savus darbus ievērojamais literatūras klasiķis, kurš laiku laikos ir godāts un cienīts. Viņa stāstu, noveļu, dzejoļu un lugu varoņi ir vienkārši cilvēki, kuri alkst laimes, patiesības un mīlestības, tāpat kā mēs visi.

Braku sēta glabā rakstnieka laiku, viņa darbus, senās lietas, kas mudina ikvienu būt vienkāršam, patiesam, godīgam pret sevi un citiem. To apliecināja gides stāstījums un vērotais muzejā. Dzīvosim ar labo!

Skolotāja A. Smirnova