Mācību ekskursijā uz lauku māju "Donas"

Ceturtdien, 29. novembrī, Sveķu internātpamatskolas 1. un 2. kursa audzēkņi, kuri apgūst mājstrādnieka profesiju, devās ekskursijā uz Blomi, uz lauku māju „Donas.” Mūsu mērķis bija iepazīties ar maizes cepšanas procesu. „Donās” maizes cepšana notiek pēc sentēvu tradīcijām- abrā plaucēta, ar rokām mīcīta un mīļota, uz kļavu lapām veidoti kukulīši, kas tiek cepti īstā ar malku kurināmā  krāsnī.

Mūs laipni sagaidīja šo māju lieliskā saimniece Ilze Briede. Ar interesi klausījāmies Ilzes stāstījumā par mājas svētību, siltumu, darbiem, svētkiem un ikdienu... Katram audzēknim bija iespēja izveidot savu īpašo kukulīti, kuru varēja paņemt līdzi. Nekas nevar būt garšīgāks par maizīti ar medu, sviestu... To varējām šajās mājās nobaudīt! Atsauksmju grāmatā ekskursantu vārdā „paldies par sirsnīgo uzņemšanu un emocionālo pārdzīvojumu ” ierakstīja Roberts.

Paldies skolotājiem Līgai un Jānim par atsaucību!

Gaišu Adventa laiku vēlot, skolotāja A. Smirnova